Állj mellénk! Legyél pártoló tag!

#lelki problémák

hvg360 Windisch Judit

Veszélyes, ha egy szorongó, depressziós gyerek a ChatGPT-nek önti ki a lelkét?

Egy iskolai zaklatás áldozatává vált kamasz nevében teszteltük a ChatGPT-t, majd a mesterséges intelligencia által adott válaszokat elemeztettük szakértőkkel. A válaszokat egyikük sem találta károsnak, de azért ők nem így beszélnének egy kamasszal. Arról viszont megoszlottak a vélemények, hogy jó-e, ha valaki ilyen helyzetben először a mesterséges intelligenciához fordul.

Plázs hvg.hu

Nincs tudományos magyarázat arra, hogy lelki tényezők okoznák a rákot

Az 1930-as években az USA-ban kezdték komolyabban vizsgálni a tudomány módszereivel, hogy van-e elsődleges lelki oka a rákbetegségeknek. Az évtizedek során bebizonyosodott, hogy a dohányzás, a rendszeres és mértéktelen alkoholfogyasztás, az azbeszt és az ultraibolya sugárzás például nagyban hozzájárulhat a rákbetegségek kialakulásához, ugyanakkor az elsődleges lelki tényezők befolyását a rákos megbetegedéseknél a mai napig nem sikerült a tudomány eszközeivel hitelt érdemlően igazolni.

Itthon hvg.hu

Egy osztályból két diák lett öngyilkos az egyik debreceni gimnáziumban

Programot indítanak a debreceni Szent József Gimnáziumban, hogy feltárhassák, van-e szükségük a diákoknak lelki segítségre. Két hónapon belül két diák lett ugyanis öngyilkos, egyelőre nem tudni, miért. Tavaly novemberben egy fiú, múlt héten pedig egy lány végzett magával – írja a Dehir.

Plázs Kulcsár Hajnal

Szégyen-e pszichológushoz járni?

A kiszámíthatatlan gazdasági helyzet nem tett jót lelki nyavalyáinknak. De mennyire degradáló, ha valakiről kiderül, hogy pszichológushoz jár? Titkolózni persze lehet, mert úgy is kiönthetjük lelkünket egy lélekbúvárnak, hogy ki sem mozdulunk otthonról. Ma már ugyanis nem ritka, hogy pszichológusunk online, virtuális díványán rendel.